środa, 24 kwietnia 2013

56. OIT

Osiem łóżek, osiem respiratorów, osiem ciał. Aha, jeszcze separatka.
Osiem ponumerowanych lamp nad łóżkami, które świecą się, gdy stanowisko jest wolne i czeka na nowego pacjenta. Łóżka zawsze zajęte, lampy zapalane są rzadko, jeśli w ogóle kiedykolwiek..

Płytki 7 tysięcy, a tu wkłucie trzeba usunąć. Jak to powiedział Pan Doktor: sześć lat studiów, pięć lat specjalizacji, lata praktyki, a potem siedzisz pięć, dziesięć minut przy łóżku tamując krwawienie.
Dziś przepychałam przez pacjenta cewnik Swana-Ganza przez pacjenta, wykres falował, pacjent na szczęście nie zamigotał.

Monitory migają, przeglądam karty pacjentów: NZK, udar, NZK, udar, NZK, niewydolność krążeniowo-oddechowa. Kwasice, zasadowice, DIC, ośrodkowa moczówka prosta urozmaicona hipertermią. Levonory, dobutaminy, heparyny, relanium.
Pacjenci zawieszeni, zatrzymani w czasie - może będzie lepiej, może gorzej.

Zastanawiam się jeszcze nad tym czy nie popracować gdzieś tak dla siebie na "medycynie ogólnej" zanim wybiorę się na jakąś wąską specjalizację. Może..

5 komentarzy:

 1. Na szczęście masz jeszcze chwilkę czasu by się zastanowić. A nie lepiej będzie wybrać coś, dostać się (zakładamy szczęśliwą wersję, że są miejsca i można się załapać;), przekonać czy się podoba, czy nie, a najwyżej potem zrezygnować i stanąć do marcowego naboru?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomysł dobry ale czy nie jest przypadkiem tak że jak się raz dostanie rezkę to 2 raz nie można ?

   Usuń
  2. Przepisy się zmieniły w tym wypadku na naszą korzyść i jest tak jak napisała Morphine :) I jeszcze można równolegle składać i na rezkę, i na etat.

   Usuń
  3. A tak macie rację coś czytałem na konsylium24 bodajże tylko mi umknęło :)

   Usuń
 2. Można "zmienić zdanie", czyli będąc na rezydenturze A składać papiery, dostać się na rezydenturę "B" i zadeklarować w urzędzie, że wolisz jednak specjalizację "B" niż "A".

  OdpowiedzUsuń